ПРВЕНСТВО ДРЖАВЕ У МАЛОМ КАЈАКУ

У суботу 7.08. 2021. одржано је Првенство Србије у малом кајаку. Организатор је Кајакашки савез Србије, а домаћин Кајак клуб "Филип Вишњић" из Вишњићева. У оквиру Првенства државе је организована и Регата у Вишњићеву, тако да су се мали кајакаши такмичили и у конкуренцији која је била из Босне и Херцеговине. Учествовао је и клуб из Брчког. Мали кајакаши су имали заиста велику конкуренцију. У неким категоријама је учествовало преко 30 такмичара. Наш двосед у конкуренцији дечака до 12 година је освојио седмо место.Лука Цвијановић и Огњен Самарџић су били посада тог двоседа. Лука је освојио седмо место и у једноседу на 1000 метара, а Ђорђе Пилић је у истпој трци био тринаести. Ови дечаци ће догодине бити пионири и ово је њихова последња сезона у маломкајаку. Мила поповић се такође опростила од малог кајака. Она је била врло борбена и имала је најбољи пласман ове године у пуној конкуренцији. Освојила је високо пето место. Матеја Вучић је потврдио своју бронзану медаљу са Првенства Војводине. Данило Пилић је веслао заиста најбоље до сада. Врло узбудљива трка. Завршио је трку на другој позицији и такође потврдио пласман са Првенства војводине. Постао је вицешампион Србије. Нађа Боришев је храбро извеслала трку и заслужено посталапПрвакиња Србије. Нађа је кренула татиним стопама који је био један од првихтакмичара ККК "Лиман". Желимо јој још много медаља и лепих трка.
На Регати је Марко Цвијановић  освојио прво  место у пионирима и Михајло Петовић прво место у јуниорској конкуренцији.